Metamorfoza
opowiesc-1

Szanowni Państwo

Chcielibyśmy serdecznie zaprosić Państwa na "Kolację dla Ziemi" , wydarzenie które organizowane jest przez JRE Polska (Jeunes Restaurateurs) zrzeszającego młodych szefów kuchni i restauratorów w Polsce, w dniu 22 kwietnia b.r. w Pałacu Ciekocinko Hotel Resort & Wellness.

opowiesc-1

FORMUŁA WYDARZENIA

Kolacja nie jest jedynym kluczowym elementem wydarzenia. Zapraszając Państwa tego dnia już na godzinę 15:00, przed kolacją zaplanowaliśmy dla Państwa również aktywności związane z charakterystycznymi obrzędami dla tego dnia.

* ODNAWIANIE LASU Z NADLEŚNICTWEM CHOCZEWO *

Rezygnując z tradycyjnej akcji sprzątania lasu czy plaży ze śmieci, postanowiliśmy pomóc Ziemi w inny sposób, pozostawiając długotrwały ślad w postaci odbudowy leśnego ekosystemu. Z pomocą Nadleśnictwa Choczewo, udadzą się Państwo dorożkami na teren 300m2, gdzie pomogą Państwo leśniczym w odnawianiu lasu. Nie tylko będą Pańtswo mogli posadzić jedno drzewo lub kilka, ale i poznają również trud pracy leśniczego i wysiłek idący za posadzeniem jednego drzewa.

opowiesc-2

KOLACJA

Kolacja będzie przygotowana przez czterech szefów kuchni:

Paweł Dołżonek z restauracji 1906, Pałacu Ciekocinko Hotel Resort & Wellness
Adrian Klonowski z restauracji Metamorfoza w Gdańsku,
którzy są członkami stowarzyszenia JRE.

Oraz dwóch zaproszonych zagranicznych szefów kuchni z europejskiego stowarzyszenia JRE, w tym m.in.:
Lukas Kapeller z Austrii.

22 kwietnia jest Międzynarodowym Dniem Ziemi. Temat natury dyktuje nam formułę całego wydarzenia. Podchodząc w oryginalny sposób do zwykłych obrzędów oddających hołd Ziemi, chcemy w wyjątkowy sposób uszanować dary natury. Angażując zarówno naszych gości jak i nas samych (organizatorów) i zaproszonych szefów kuchni do tych aktywności związanych z poszanowaniem natury i tradycji, tym samym oddamy się refleksji ekologicznej.

opowiesc-1

8-daniowa degustacja

Tego dnia, w Pałacu przygotowana zostanie 8-daniowa kolacja degustacyjna, która serwowana będzie wyłącznie przy świecach, bez użycia prądu.

Większość potraw tej kolacji kucharze również postarają się ugotować bez prądu, na łonie natury, korzystając wyłącznie z dawnych technik, wymieniając się spostrzeżeniami, zwyczajami i tradycjami kulturowymi.

Dania bazować będą głownie na warzywach i rybach, danie mięsne zaś przyrządzą jedynie z dziczyzny, gdyż nie będą mogli użyć żadnej zwierzyny hodowlanej ze względu na zbyt znaczące konsekwencje ekologiczne wynikające z hodowli zwierząt.

Zachęcamy Państwa do prowadzenia dialogu z szefami kuchni, którzy będą cały czas do Państwa dyspozycji, a Państwo będą mogli czynnie obserwować ich pracę.

opowiesc-2

O dobranie win do dań, zadba Paweł Zduniak - Sommelier, członek JRE Polska, zeszłoroczny zdobywca nagrody PRIX au Sommelier Międzynarodowej Akademii Gastronomicznej.

PROGRAM WYDARZENIA

opowiesc-1

KOSZT KOLACJI

Kolacja* bez selekcji win: 350 PLN/os.
Kolacja* z selekcją win: 500 PLN/os.

* W cenę kolacji wliczony jest wcześniejszy lunch na świeżym powietrzu i aperitif

* Mogą Państwo również wykupić opcjonalny pobyt w Pałacu Ciekocinko

Nocleg** w Powozowni: 300 PLN/2os.
Nocleg** w Pałacu: od 450 PLN/2os. superior

** Cena noclegu obowiązuje tylko przy rezerwacji kolacji

W celu dokonania rezerwacji, uprzejmie prosimy o kontakt z mailowy bądź telefoniczny poprzez restaurację Metamorfoza

Anna Szymkowiak
kontakt@restauracjametamorfoza.pl
mob. +48 600 381 900

W celu dokonania rezerwacji z noclegiem i wszelkich pytań związanych z pobytem w Pałacu Ciekocinko Hotel Resort & Wellness, prosimy o kontakt z Pałacem

Zuzanna Busłowska
zuzanna.buslowska@palacciekocinko.pl
mob. +48 602 482 742


Dear guests and friends,

After 12 years at Metamorfoza we have achieved more than what we could have wished for, but in order to continue to make greater progress and change, we must let go of what we are doing.

We will close our doors for good after the 25th of February 2018.

It has been a great privilege, fun, and most definitely not an ordinary journey sharing our passion for Polish produce and love for our hometown with you.

Keep an eye out for our next adventures!

Matylda, Adrian, Justyna & #M_TEAM

Drodzy goście i przyjaciele,

Po 12 latach w Metamorfozie osiągnęliśmy więcej niż mogliśmy sobie wymarzyć, ale aby nadal osiągać większe postępy i się rozwijać, musimy zostawić za sobą to, co robimy.

Nasze drzwi zamknięmy na dobre po 25 lutego 2018r.

To był wielki przywilej, zabawa i z pewnością niezwykła podróż, dzieląca z wami naszą pasję do polskich produktów i naszego rodzinnego miasta.

Miejcie oko na nasze kolejne poczynania!

Matylda, Adrian, Justyna & #M_TEAM