Metamorfoza
opowiesc-1

Prolog

Ulica Szeroka, na której znajduje się Metamorfoza jest szersza niż reszta dróg prowadzących do Motławy. Kiedyś pozwalała handlarzom na łatwiejszą wymianę towarów. Dziś prowadzi już tylko pod zabytkowego żurawia, będącego pamiątką dawnego charakteru tysiącletniego miasta.


Jako port na szlaku handlowym, skupiał wokół siebie cechy rzemieślnicze, rolników, rybaków czy uczonych, jako wolne miasto koncentrował wiele kultur, tradycji oraz religii.


Mimo tak rozwiniętego ośrodka miejskiego jakim był Gdańsk, Kaszuby i pozostała część regionu pomorskiego były w stanie zachować swoją naturalną tożsamość, pielęgnując własną kulturę i rzemiosło. Wspomagając się zbieractwem radzili sobie z nieurodzajem oraz nieobliczalną naturą.

opowiesc-2

Losy

Wpasowując się w charakterystykę regionu a także samo położenie, jako Metamorfoza skupiamy swoje działania wyłącznie na polskim dziedzictwie. Borykając się z zanikającą spiżarnią pomorza, poszukujemy również specjalistycznej wiedzy i wyjątkowych produktów na pozostałych terenach Polski.


Skupiamy osoby wytrwałe i ambitne w dążeniu do przekazywania naszego terroir’u w oparciu o fine dining. Jesteśmy dociekliwi, dlatego wspieramy się wiedzą i doświadczeniem rolników, bartników, rzeźników, rybaków, enologów, botaników, artystów, winiarzy, piwowarów, myśliwych, hodowców i naukowców.


Wielopoziomowość i różnorodność zbieranej wiedzy powoduje, że jesteśmy niecodzienną restauracją zajmującą się zbieractwem, rozbieraniem tusz, marynowaniem, dojrzewaniem, suszeniem, wędzeniem czy destylacją.

„Jesteśmy skazani na nieprzewidywalność przyrody a tym samym dostępność produktów.”

(#m_team)

opowiesc-3

Epilog

Wszystko w Metamorfozie szyte jest grubą nicią celowości.

Z tego powodu stosowana jest swoista bezkompromisowość w tym co jest oferowane.

Tu nie chodzi tylko o kolację, ale o coś więcej.

Dear guests and friends,

After 12 years at Metamorfoza we have achieved more than what we could have wished for, but in order to continue to make greater progress and change, we must let go of what we are doing.

We will close our doors for good after the 25th of February 2018.

It has been a great privilege, fun, and most definitely not an ordinary journey sharing our passion for Polish produce and love for our hometown with you.

Keep an eye out for our next adventures!

Matylda, Adrian, Justyna & #M_TEAM

Drodzy goście i przyjaciele,

Po 12 latach w Metamorfozie osiągnęliśmy więcej niż mogliśmy sobie wymarzyć, ale aby nadal osiągać większe postępy i się rozwijać, musimy zostawić za sobą to, co robimy.

Nasze drzwi zamknięmy na dobre po 25 lutego 2018r.

To był wielki przywilej, zabawa i z pewnością niezwykła podróż, dzieląca z wami naszą pasję do polskich produktów i naszego rodzinnego miasta.

Miejcie oko na nasze kolejne poczynania!

Matylda, Adrian, Justyna & #M_TEAM