Atrakcje dla dzieci w Karpaczu – jakie miejsca odwiedzić podczas rodzinnego wyjazdu?

Atrakcje dla dzieci w Karpaczu – jakie miejsca odwiedzić podczas rodzinnego wyjazdu?

​Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że Karpacz jest wprost wymarzonym miejscem na rodzinny wyjazd, jeżeli chcemy wspólnie wybrać się w góry. Olbrzymia liczba atrakcji sprawia, że po prostu nie sposób się tu nudzić, jeżeli tylko wcześniej sprawdzimy opcje, które oferuje nam miasto. Dzisiaj skupimy się na atrakcjach, które skierowane są dla najmłodszych. Jesteśmy pewni, że nie będą oni zawiedzeni!

Zaczniemy jednak od propozycji noclegowej. Jeżeli zdecydujecie się na nocleg w pensjonacie Leśny Dwór, jednym z najpopularniejszych w Karpaczu, będziecie mieli opcję uzyskania karty zniżkowej na ogrom lokalnych atrakcji. Zniżki, które będą dla Was dostępne, będą sięgać nawet 50%. Po więcej informacji o pensjonacie oczywiście zapraszamy na jego stronę internetową, pod adres http://www.lesnydwor.karpacz.pl.

Tymczasem, przejdźmy do tego, co Karpacz ma do zaoferowania najmłodszym.

Świątynia Wang

Chociaż może się wydawać, że atrakcje tego typu skierowane są raczej dla osób jednak odrobinę starszych, nic bardziej mylnego. Naszym zdaniem zapoznawanie najmłodszych z takimi zabytkami jest rzeczą absolutnie kluczową. Zresztą, naprawdę jest co oglądać, a i sam historia świątyni jest naprawdę niesamowita. Powstała ona w wieku XII w Norwegii i w częściach została sprowadzona do naszego kraju w wieku XIX. Co istotne, większość elementów, z których jest obecnie zbudowana, to oryginały. Takie przedsięwzięcie nie mogło oczywiście obcy się bez kilku replik, jednak są one niesamowicie wierne oryginałom. Całość prezentuje się naprawdę niesowicie i robi wrażenie niezależnie od wieku turysty – nie bez powodu jest to, zdaniem wielu, największa atrakcji Karpacza.

Interaktywna wystawa z klocków Lego

Powoli przechodzimy jednak do atrakcji skierowanych stricte do osób najmłodszych. Jedną z nich jest właśnie wystawa interaktywna, zbudowana właśnie z klocków Lego. Cała jej powierzchnia wynosi około 170 m2, dodatkowo eksponaty będą oczywiście reagowały albo na nasz ruch, albo na klikniecie odpowiednich przycisków. Wystawa odbywa się w centrum miasta, przy ulicy ul. Konstytucji 3 Maja 24, a cały obiekt jest oczywiście dostosowany do wymagań osób z niepełnosprawnością ruchową i poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Na miejscu możemy oczywiście zakupić klocki Lego (będzie to na pewno znakomita pamiątka z wyjazdu) lub po prostu pobawić się nimi, ponieważ będą one dostępne dla wszystkich zwiedzających osób.

Miejskie Muzeum Zabawek

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, ale muzea zabawek nie są w Polsce widokiem powszechnym, dlatego tym bardziej warto zdecydować się na jego odwiedzenie w Karpaczu. Możemy liczyć na zobaczenie około 2500 eksponatów, z czego większość z nich należała do twórcy Wrocławskiego Teatru Pantomimy – Henryka Tomaszewskiego. Jest to miejsce niezwykle popularne wśród turystów, odwiedza je bowiem około 80 tysięcy zwiedzających rocznie.

Western City

Chociaż w tym przypadku musimy odpuścić Karpacz, to odległość do pokonania naprawdę nie jest duża, raptem kilka kilometrów. Nieopodal, w Ściegnach, znajduje się bowiem znakomity i niezwykle popularny wśród gości Karpacz park rozrywki – Western City, którego powierzchnia sięga około 65 hektarów. Całe miasteczko, jak wskazuje sama nazwa, jest inscenizowane na miasteczko z dzikiego zachodu. Odbywają się tu m.in. inscenizacje pojedynku rewolwerowców czy napad na bank – najmłodsi turyści będą z ich powodu na pewno zachwyceni.

Na najmłodszych czeku tutaj oczywiście moc również innych, niesamowitych atrakcji, będą mogli oni wziąć udział w wielu konkursach czy zabawach, naucza się strzela z łuku czy nawet wspinać na pal. Nawet najbardziej wymagające i aktywne dzieci będą zachwycone opcją tak wielu możliwości.

Śnieżka i Karkonoski Park Narodowy

Oczywiście znów mamy tutaj do czynienia z opcją „dla wszystkich”, jednak będąc w Karpaczu i jego okolicach po prostu nie sposób, niezależnie od wieku, nie zachwycać się niesamowitą, lokalną przyrodą. Jeżeli pogoda dopisuje, a nasze dzieci mają już swoje pierwsze doświadczenia z górami za sobą, możemy zdecydować się udać z nimi na Śnieżkę, nawet jeżeli uda się przebyć tylko fragment trasy. Jest ona naprawdę niesamowicie piękna. Dla tych, którzy dotrą na sam szczyt, czeka po czeskiej stronie dawne schronisko, które obecnie funkcjonuje jako znakomity punkt widokowy na całą okolicę.

Z dziećmi warto również zobaczyć na żywo Dzikie Wodospady, Krucze Skały czy Kocioł Małego Stawu. Okolice jest naprawdę piękna, zawsze jednak pamiętajmy, aby nie przesadzać z planami i decydować się tylko na opcje realistyczne i co najważniejsze, bezpieczne dla nas i dla dzieci.

Oczywiście opcji jest niesamowicie wiele, a my przytoczyliśmy tylko kilka z nich. Na najmłodszych czekają również takie atrakcje jak muzeum Sportu i Turystyki, Kolejka Karpacz Ekspres, Park Bajek czy kolejka linowa. Jeżeli chcecie poznać je wszystkie albo po prostu już zaplanować wyjazd do Karpacza, zapraszamy pod adres http://www.lesnydwor.karpacz.pl/rodzinnie – tutaj wszystkie atrakcje zostały znakomicie przedstawione, dlatego każdy będzie wybrać mógł te, które najbardziej mu odpowiadają.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *