Wielkanoc w Karpaczu – zapraszamy do Leśnego Dworu!

Wielkanoc w Karpaczu – zapraszamy do Leśnego Dworu!

​W Polsce coraz powszechniejsze jest zjawisko spędzania czy to Świąt Bożego Narodzenia, czy właśnie Świąt Wielkiej Nocy, w gronie najbliższych, ale poza domem. To w końcu kilka dni wolnych, które może wspaniale spożytkować na wypoczynek – nic więc dziwnego, że wielu Polaków decyduje się właśnie na wyjazdy w góry. W takim wypadku zapraszamy do pensjonatu Leśny Dwór, najstarszego obiektu tego typu w Karpaczu.

Sam Leśny Dwór jest niezwykle często wybierany przez turystów odwiedzających Karpacz. To obiekt, którego tradycja sięga aż XIX wieku. Na miejscu możemy liczyć na nowocześnie wyposażone pokoje, jednak wszystko nawiązuje do tradycji i kultury tego regionu. Osobna łazienka w każdym z pokoi (jest ich do dyspozycji aż 33), wspaniała restauracja Mammia Mia tuż obok, wygodne łózka, szybki internet, piękne widoki z tarasu czy idealna lokalizacja zarówno pod względem zwiedzania miasta, jak i również podbijania górskich szlaków – to tylko kilka z naprawdę liczny plusów, o których warto wspomnieć.

Leśny Dwór przygotował również specjalną ofertę dla swoich gości, właśnie na okres Świąt Wielkanocnych. Obowiązuje ona od 19.04 do 22.04 tego roku.

Pakiet, który został przygotowany, obejmuje: trzy noclegi w pokojach Standard lub Komfort, dwa tradycyjne Śniadania Wielkanocne, jedno śniadanie w formie bufetu szwedzkiego, jedną świąteczną obiadokolację oraz dwie standardowe, 2 bufety m.in. z ciastami oraz gorącymi i zimnymi napojami.

W czasie pobyt dla najmłodszych zostały przygotowane codzienne, specjalne wielkanocne atrakcje, z których na pewno będą zachwycone.

Święta to jednak nie tylko kolacje i śniadania, pensjonat przygotował również dla dorosłych ogrom atrakcji, do których zaliczają się m.in. sauna InfraRed, dostęp do sensów w specjalnej sali kinowej, liczne gry i zabawy dla dzieci czy dostęp do miejsca na grilla lub ogniska.

Na miejscu jest oczywiście szybki internet WiFi, parking dla gości czy bawialnia dla najmłodszych.

Czas na lokalne zniżki

Jednym z dodatkowych benefitów, na który mogą liczyć wszyscy goście Leśnego Dworu, jest dostęp do specjalnej karty zniżkowej. Umożliwia ona jej posiadaczom obnażenie cen bardzo wielu lokalnych atrakcji. Nie są to zniżki byle jakie, ponieważ sięgają nawet 50%. Dzięki temu jest szansa na naprawdę sporą obniżkę, z której po prostu nie sposób nie skorzystać.

Jednocześnie, zanim przejdziemy do lokalnych atrakcji, serdecznie zapraszamy do poznania szczegółów dotyczących Pakietów Wielkanocnych. Informacji na ich temat dostępne są pod adresem http://www.lesnydwor.karpacz.pl/pakiet-wielkanocny-2019/package/lang/pl/id/10631.

Lokalne atrakcje

Jeżeli zastanawiacie się, dlaczego warto zdecydować się właśnie na spędzenie Świąt w Karpaczu – odpowiedzią jest każda lokalna atrakcja. Postaramy się przybliżyć Wam przynajmniej ich cześć, jednak pamiętajcie – to jedynie kropla w morzu tego, co czeka na Was na miejscu.

Niezależnie od Waszych upodobań, jest w Karpaczu jedno miejsce, które powinien odwiedzić każdy – jest to Świątynia Wang, możliwe, że jedyne tego typu miejsce w Polsce. To średniowieczna norweska świątynia, która powstała nad jeziorem Wang w XII wieku. Może zabrzmi to zaskakująco, ale została ona po prostu do Polski sprowadzona, przez jednego z lokalnych możnych w wieku XIX. Większość części, z których jest obecnie zbudowana, to faktycznie oryginały. Nie mogło obyć się bez kilku replik, jednak są wykonanie bardzo wiernie i podobnie do oryginałów. Całość prezentuje się wprost niesamowicie a zarówno liczni turyści, jak i lokalni mieszkańcy podkreślają, że to atrakcji nr 1 w całym Karpaczu.

Gdy już trafimy do tego miasta, dla wielu koniecznością będzie ruszenie w góry. Zachęcamy do zdobycia Śnieżki, najwyższego lokalnego szczytu, którego wysokość wynosi 1602 m.n.p.m. Na szczycie czeka na nas niedziałające już schronisko, jednak warto się do niego udać, ponieważ obecnie jest to znakomity punkt widokowy na całą okolicę.

W samym Karpaczu czeka również wiele atrakcji dla najmłodszych. Trafimy tutaj na Interaktywną Wystawę Klocków Lego, wystawę w Muzeum Zabawek, Park Bajek czy park Wodny Tropikana. Do wielu z nich obowiązują wspomniane już wcześniej zniżki z kartą z Leśnego Dworu.

Okolice Karpacza również pełne są wspaniałych atrakcji. Kilka kilometrów od miasta trafimy na Western City, park rozrywki w klimacie Dzikiego Zachodu. Kilkanaście kilometrów dalej trafimy do Kowar, gdzie znajdują się sztolnie, w których w ramach radzieckich projektów wydobywano uran, potrzebny do zbudowanie pierwszej radzieckiej boby atomowej. Sztolnie można oczywiście zwiedzać!

To tylko kilka z dostępnych propozycji. Nie bez powodu Karpacz co roku odwiedza tak duża liczba turystów. Piękna przyroda, mniejszy tłum niż w innych, popularnych turystycznych miejscowościach oraz zarazem niższe ceny – one również zachęcają wielu do przybycia w te strony Polski. My również do tego zachęcamy – gwarantujemy, że Święta Wielkanocne w Karpaczu oraz oczywiście w Leśnym Dworze spędzicie we wspaniałe, rodzinnej atmosferze, a cały wyjazd będzie obfitował w liczne atrakcje i przygody!

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *